lt

Dokumentinio filmo „Gyvenimo vizos“ peržiūra

Vilniaus žydų viešoji biblioteka

Maloniai kviečiame į dokumentinio filmo „Gyvenimo vizos“ peržiūrą, kuri vyks 2020 m. spalio 13 d., 18 val. Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje, Gedimino pr. 24, Vilniuje (įėjimas iš Mažojo teatro kiemo). Filmas pasakoja apie japonų diplomatą Čiunę Sugiharą, kuris labai rizikuodamas 1940 m. vasarą, padedamas lenkų žvalgybos karininkų, ir bendradarbiaudamas su Nyderlandų garbės konsulu Lietuvoje Janu Zwartendijku išgelbėjo tūkstančius žydų, daugiausia pabėgėlių iš Lenkijos. Č. Sugihara išdavė daugiau nei 2600 tranzitinių vizų per Japoniją vykti į kitas šalis, dažnai nurodant, kad vykstama į Kurasao salas, tuo metu priklausiusias Nyderlandams. Tačiau Kurasao niekas iš išgelbėtųjų taip ir nepasiekė…

Filmo istorinį kontekstą pristatys filmo konsultantas, istorikas ir politologas, Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedros docentas dr. Andžej Pukšto.
Filmas lenkų kalba su lietuviškais titrais.
Organizatoriai: Lenkijos ambasada Lietuvoje, Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedra ir Vilniaus žydų viešoji biblioteka.
Laikantis saugumo reikalavimų, žiūrovų skaičius bus ribojimas, todėl išankstinė registracija PRIVALOMA. Taip pat visi svečiai privalės dėvėti apsaugines veido kaukes.  
Kviečiame registruotis tel. nr.: (8-5) 219 77 48 darbo dienomis nuo 11 iki 18 val., el. paštu [email protected] ARBA  užpildykite šią anketą.

 

 

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Žilvinas Beliauskas
Telefonas: (8-5) 219 77 48
Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka