Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

12 skrydžių per gyvenimą: meninių kūrinių gestų kalba pristatymas

Didžioji salė
Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) 2022 metais įgyvendina projektą „Lietuvių gestų kalbos literatūros kūrinių leidinio parengimas ir leidyba“. Atėjo metas pristatyti pasiektus rezultatus! Kviečiame į meninių kūrinių gestų kalba leidinio „12 skrydžių per gyvenimą“ pristatymą lapkričio 18 dieną 18 val. Renginio programoje: poezijos kūrinių gestų kalba atlikimas, leidinio „12 skrydžių per gyvenimą“ pristatymas, diskusija. Renginys bus verčiamas į lietuvių kalbą.
 
Įgyvendinant projektą buvo suburta 5 kurčiųjų poetų kūrybinė grupė, kurią sudaro Arnoldas Matulis, Paulius Jurjonas, Nijolė Karmazienė, Rūta Mingailaitė, Erika Jočytė. Tai lietuvių gestų kalbos poezijos pradininkai, bene vieninteliai lietuvių gestų kalbos literatūros skleidėjai Lietuvoje, turintys ilgametę kūrybos patirtį. Iš viso parengta 12 poezijos kūrinių gestų kalba vaizdo įrašai, kurie pasiekiami ne tik skaitmeninėje erdvėje, bet ir specialiai projektui skirtame leidinyje. Šiame leidinyje taip pat pateikiama glausta informacija apie lietuvių gestų kalbų literatūrą ir jos dalį – poezijos raišką, meninių kūrinių aprašai, supažindinantys su kūrinių gestų kalba turiniu. Visi leidinyje esantys tekstai išversti į lietuvių gestų kalbą ir pasiekiami nuskaičius QR kodus.
 
Apie poeziją gestų kalba:

Gestų kalbų literatūra, pasak daugelio mokslininkų (pavyzdžiui, R. Sutton-Spence ir M. Kaneko 2012, 2016 ir kt.) yra laikoma kurčiųjų bendruomenės paveldu. Gestų kalbų literatūrą sudarantys meniniai pasakojimai, poezija ne tik atskleidžia visuminę gestų kalbą, skirtingas šios kalbos raiškos priemones, bet ir keičia klaidingą gestų kalbų sampratą, o tuo pačiu keičia ir neigiamą požiūrį į gestų kalbas ir kurčiuosius žmones. Meniniai gestų kalbų kūriniai padeda išsaugoti, susisteminti ir perduoti tradicijas, jie taip pat atskleidžia kurčiųjų kultūros ypatybes, istoriją, patirtį, pasaulėžiūrą.
 
Renginys nemokamas ir organizuojamas įgyvendinant projektą „Lietuvių gestų kalbos literatūros kūrinių leidinio parengimas ir leidyba“ (2022 m.). Projekto vykdytojas – Lietuvos kurčiųjų draugija. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas