Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tavo oda: viskas, ką turite žinoti apie didžiausią savo organą

Dr. Yael Adler

Tavo oda: viskas, ką turite žinoti apie didžiausią savo organą

Tavo oda : viskas, ką turite žinoti apie didžiausią savo organą / Yael Adler ; iliustravo Katja Spitzer ; iš vokiečių kalbos vertė Ieva Sidaravičiūtė. - Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019 (Vilnius : BALTO print). - 367, [1] p.

Ši knyga nėra įprastas patarimų rinkinys. Joje nerašoma, kokie kremai gydo kokias ligas ir kaip išsaugoti amžiną jaunystę. Nėra čia ir stebuklingų tobulo įžymybių grožio paslapčių – norint jas atskleisti, reikėtų rašyti knygą apie fotošopą.

Šioje knygoje kalbama apie odos magiją, apie jos sielą, užduotis, kvapą.

Oda – saitas su išoriniu pasauliu. Ji siunčia ir priima signalus, teikia informaciją juslėms. Tai geismo objektas, riba, nuostabus indas, kuriame telpa mūsų gyvybė, o drauge – ir milžiniška bakterijų, grybelių, virusų bei parazitų gyvenamoji terpė.

Oda lyg rūgštimi dengta plytų siena gina mus nuo pavojingų įsibrovėlių: ligų sukėlėjų, nuodų, alergenų. Ji – ir natūralus kondicionierius, saugantis nuo perkaitimo, peršalimo ar dehidratacijos. Kad apgintų mus nuo šių pavojų, oda nuolat palaiko ryšį su aplinka: matuoja temperatūrą, išskiria įvairiausius skysčius ir sekretus, sugeria šviesos energiją ir paverčia ją šiluma. Oda tiria, lauke vėjuota, šalta ar sausa, daiktas šiurkštus ar lygus, minkštas ar kietas, aštrus ar bukas. Naujausi tyrimai rodo, kad oda netgi junta kvapus ir girdi garsus.

Per odą palaikome ryšį su kitais žmonėmis. Kiekvieno žmogaus oda turi skirtingą skonį, o jos aromatas traukia tik tuos, kurie mums tinka.

Nuoga oda jaudina. Žadina troškimus. Fizinis prisilietimas neįmanomas be sąlyčio su oda. Nuo geidulingų minčių oda pašiurpsta. Ko gero, oda, o ne smegenys, yra didžiausias žmogaus lytinis organas.

Oda nuolat palaiko ryšius su nervų ir imunine sistemomis. Jos išvaizda taip pat neatsiejamai susijusi su vidiniais procesais – mūsų mityba ir psichine būkle.

Praktikuojanti dermatologė ir TV laidų vedėja Yael Adler šioje knygoje linksmai ir profesionaliai padeda skaitytojui „įlįsti" į savo odą ir pasako viską, ką apie ją reikia žinoti. Žaismingai, su gyvais pavyzdžiais kalba apie spuogus, raukšles, blogą kojų kvapą ir įvairius kitus dalykus, kuriuos minėti neretai drovimės. Įtikinamai paaiškina, kodėl seksas teigiamai veikia mūsų išvaizdą, dėl ko vyrai neturi celiulito, ir teigia, kad mūsų oda yra protinga.

Jeigu norite iš tiesų padėti odai, nepersistenkite!

Oda pati puikiai pasirūpins savimi. Pakanka pirtyje avėti šlepetes, taupiai naudoti muilą, sveikai ir subalansuotai maitintis, saikingai mėgautis žalingais dalykais ir be saiko lepinti odą bučiniais bei glamonėmis.

Mūsų odai iki šiol atrodo, kad akmens amžiaus sąlygos – pačios geriausios. Todėl:

– kasdien praustis galima tik vandeniu be prausiklių;

– odą kremu tepti reikia kuo rečiau;

– šveitikliai naudingi tik jų gamintojams, o ne sveikai odai;

– odai nepatinka, kai ant jos purškiami kvepalai;

– oda nemėgsta sintetinio apatinio trikotažo;

– odai nepatinka konservantai ir prastas maistas.

Yael Adler (g. 1973 m.) – gydytoja, sveikatos apsaugos tyrinėtoja, rašytoja ir laidų vedėja.

Studijavo mediciną Frankfurto prie Maino Johanno Wolfgango Goethe's universitete ir Berlyno laisvajame universitete. Universiteto klinikoje Frankfurte prie Maino atliko praktiką kaip odos ligų ir LPL specialistė bei papildomą praktiką flebologijos srityje. Nuo 2007-ųjų verčiasi privačia dermatologo praktika savo kabinete Berlyne, o nuo 2009-ųjų dirba dar ir Berlyne įsikūrusiame Europos ligų prevencijos centre bei Širdies institute, yra Vokietijos farmacininkų rūmų ekspertų grupės narė.

Nuo 2003-iųjų dr. Adler veda laidas keliuose vokiečių TV kanaluose.

Šaltinis: www.knygos.lt

Daugiau naujų dokumentų rasite ČIA

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas