lt

Kitų šalis

Leila Slimani

Kitų šalis

Prestižinėmis premijos apdovanotos prancūzų autorės Leilos Slimani romanas „Kitų šalis. Karas, karas, karas“ pasižymi lėtu tempu, įdomiais, išbaigtais charakteriais ir sudėtingomis temomis. Knyga atskleidžia marokiečio ir prancūzės meilės ir šeimos istoriją, bandymą prigyti svetimame krašte, o taip pat pasakoja kolonijinio Maroko kelią link nepriklausomybės.

1944 metai, Elzasas. Prancūzė Matilda įsimyli Aminą, marokietį karininką, Antrojo pasaulinio karo metu kovojusį už jos gimtąją šalį. Jie susituokia ir išvyksta į tolimą jo šeimos ūkį. Kol vyras bando įdirbti akmenuotą ir nedraugišką žemę, Matilda jaučiasi dusinama atšiauraus klimato. Ji tikėjosi pati stoti prie plantacijos vairo, tačiau ji sunkiai pritampa svetimoje šalyje. Poros meilė nuolat išbandoma. Matildai tenka kovoti su vienatve, neviltimi, skurdu ir įsigalėjusiu patriarchatu.

Dešimt romano „Kitų šalis. Karas, karas, karas“ metų – kupini įtampos ir smurto, kuris auga dėl Maroko siekio atgauti nepriklausomybę. Matildos autonomijos troškimas lyg paralelė Maroko kovai už už savo laisvę.

Kitų šalis – vieta, kurioje gyvena visi knygos veikėjai: tiek naujakuriai ir valstiečiai, tiek kariai ir kolonistai. Ir moterys, vyrų šalyje turinčios nuolat kovoti už savo emancipaciją. Leila Slimani kelia klausimus ar atšiauri vieta gali tapti sava, ar įmanoma kitų šalyje puoselėti meilę?

Knyga „Kitų šalis. Karas, karas, karas“ – pirmoji trilogijos dalis, kurioje autorė pasakoja savo pačios šeimos istoriją.

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka