Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Knygų rekomendacijos

Pristatome vokiečių kalba išleistų knygų rekomendacijas. Šią rubriką reguliariai atnaujiname vaizdo įrašais. 

Visas apžvalgose minimas knygas galite rasti trečiame aukšte įsikūrusioje Austrų ir šveicarų literatūros skaitykloje. Pasiskolinti knygas į namus galima ir internetu: www.ibiblioteka.lt.

Ką skaitysime 2024-aisiais?

Besibaigiant 2023-iesiems metams Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė vaizdo įraše pristato knygas, kurios apdovanotos arba nominuotos literatūros premijoms ir yra išties vertos Jūsų dėmesio. Visas šias knygas galima skolintis skaityti į namus. Austrų ir šveicarų literatūros skaityklą rasite bibliotekos III aukšte.

Ką skaitysime 2023-aisiais?

Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė vaizdo įraše pristato knygas, kurios apdovanotos arba nominuotos literatūros premijoms ir yra išties vertos Jūsų dėmesio.

Ingeborg Bachmann skaitymai

Ingeborg Bachmann (1926–1973) yra žinoma austrų poetė ir rašytoja. 

Vaizdo įraše eilėraščius skaito bibliotekos skaitytoja Kristina Valentonienė.

Apie Ingeborg Bachmann pasakoja Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė.

Hilde Berger „Egon Schiele – Tod und Mädchen“

Rašytoja Hilde Berger savo romane aprašo austrų tapytojo ekspresionizmo meno srovės atstovo Egon Schiele gyvenimą ir kūrybą. Menininkas buvo vienas provokuojančių Vienos modernizmo menininkų XX amžiaus pradžioje. Apie knygą pasakoja Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė. 

Skaitymai. Raineris Marija Rilkė

Austrų poetas, prozininkas, dramaturgas Raineris Marija Rilkė – vokiečių kalba XX amžiuje kūręs modernizmo atstovas. Jis priklausė austrų ir vokiečių simbolistų kartai, kuri rėmėsi modernistine samprata. Rainerio Marijos Rilkės kūryba yra klausianti, ieškanti ir apmąstanti menininko bei žmogaus egzistenciją.

Vaizdo įraše eilėraščius skaito bibliotekos skaitytoja Kristina Valentonienė.

Apie Rainerį Mariją Rilkę pasakoja Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė.

Nobelio literatūros premijos laureatas Peteris Handke.

Nobelio literatūros premijos laureatą, vieną ryškiausių Austrijos rašytojų Peterį Handkę pristato Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos praktikantė, Vilniaus Universiteto vokiečių filologijos studentė Evelina Šarauskaitė.

Austrų rašytojos, premijų laureatės Karin Peschka romanas „Putzt euch, tanzt, lacht“.

Knygą pristato Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė.

Kompozitoriaus Gustavo Mahlerio ir Almos Mahler gyvenimas. Knygų apžvalga.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė apžvelgia bibliotekoje turimas knygas, kuriose galima iš arčiau susipažinti su garsaus kompozitoriaus Gustavo Mahlerio ir jo žmonos Almos Mahler gyvenimais.

Lutz Seiler „Kruzas“

Vokiečių poeto ir rašytojo Lutz Seiler romaną „Kruzas“, 2014 metais apdovanotą Vokietijos knygos premija, pristato Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos