Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Austrijos dainininkė Liz Metta koncertavo bibliotekoje

Austrijos dainininkė Liz Metta koncertavo bibliotekoje

Gitara ir balsas yra du svarbiausi perspektyvios Austrijos dainų kūrėjos ir atlikėjos Liz Metta skiriamieji bruožai. Kovo 2 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko vienintelis ir nemokamas dainininkės koncertas.

Austrijos sostinėje Vienoje gyvenanti ir dainas anglų kalba kurianti ir atliekanti Liz Metta komplimentų sulaukia ne tik dėl hipnotizuojančio vokalo, jautrių tekstų, bet ir dėl muzikos, kuri koncertų lankytojus apgaubia ramia ir paslaptinga atmosfera. Dainininkės muzikinį stilių apibūdina tokie terminai kaip alternatyvus rokas, indie soul, moderni psichodelinė muzika, svajinga, melancholiška pop muzika.

Nemokamą Liz Metta koncertą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje dovanojo  Austrijos Respublikos ambasada Lietuvai. Bibliotekoje įsikūrusi Austrų literatūros skaitykla kiekvienais metais lankytojus kviečia į susitikimus su Austrijos rašytojais, vertėjais, dainininkais. Nemokamas Liz Metta koncertas – bendradarbiavimo su Austrijos Respublikos ambasada Lietuvai rezultatas.

Dainininkė praėjusiais metais buvo išrinkta NASOM („The New Austrian Sound Of Music“) komisijos POP muzikos kategorijoje atstovauti Austrijai užsienyje. Kūrėjai tai buvo netikėta: „Dalyvavau atrankoje, bet nesitikėjau, kad laimėsiu. Austrijoje yra tiek daug talentingų muzikantų! Galimybė atstovauti Austrijai užsienyje įrodo man, kad esu teisingame kelyje – turiu autentišką savo muzikos stilių ir nuoširdžiai dirbu“.

Kuria ir muziką, ir tekstus

Prieš daugiau kaip metus išleidusi debiutinį mini albumą „Fragile & Strong“ Liz Metta pati kuria ir muziką, ir tekstus: „Man patinka rašyti. Pradėjau nuo eilėraščių ir pasakojimų, o muziką ėmiau kurti šiek tiek vėliau. Taip mano eilėraščiai pamažu virto dainų tekstais.  Vieniems dainų tekstams skiriu daug laiko, kitų dainų pagrindinis akcentas yra muzikinė kompozicija. Muzika man padeda išreikšti emocijas, ji mane „veža“.  Džiaugiuosi, kad po ilgų ieškojimų darau tai, kas man išties patinka, kad išdrįsau pradėti muzikinę karjerą. Muzika man yra viskas!“

Dainų tekstus austrė Liz Metta rašo anglų kalba, nes šia kalba lengviau išreiškia tai, ką nori pasakyti. „Esu parašiusi dainų ir vokiškai, tik dar viešai neatlikau. Mano muzikiniam stiliui, manau, anglų kalbos skambesys puikiai tinka“, – sako kūrėja.

Paklausta, su kokiu muzikos atstovu norėtų sudainuoti kartu, Liz Metta susimąsto: „Jų tiek daug! Sunku atsakyti! Esu didelė Whitney Houston, Janis Joplin, Miriam Makeba gerbėja. Tai tokie puikūs įkvėpimai! Pasakysiu spontaniškai – iš šiuolaikinių atlikėjų norėčiau dainuoti duetą su Lianna La Havas. Tai, žinoma, visiškai nerealu...“

Tatjanos Grigorčenkienės nuoraukos.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos