Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Guliverio kelionės

Jonathan Swift

Guliverio kelionės

Literatūros klasika tapusi Jonathano Swifto knyga „Guliverio kelionės“ iki šiol vertinama kaip vienas įspūdingiausių pasakojimų apie keliones. Tikroviškus kelionių memuarus parodijuojantis pasakojimas parašytas taip, kad jei ne daugybė fantastiškų detalių, galėtum patikėti Lemuelio Guliverio egzistavimu. 
Sudužus laivui Lemuelis Guliveris atsiduria keistoje saloje. Jis prabunda ant jūros kranto visas suraišiotas, o aplink pilna neįtikėtinai mažų žmogeliukų. Žmogeliukai atrodo baisiai juokingai, tačiau jų užsidegimas neleidžia abejoti, kas čia šeimininkas. 
Aistringas keliautojas Lemuelis Guliveris patirs dar ne vieną panašų išbandymą. Jis atsidurs ten, kur pats jausis kaip mažas žmogeliukas, nes aplinkui visi bus milžinai. Be to jis aplankys keistą skrajojančią salą Laputą, pateks pas išmintinguosius ygagus ir visur patirs begalę nuotykių.
Verta paminėti, kad Lemuelis Guliveris tų nuotykių pats troško – trokšdamas keliauti, iki tol chirurgu dirbęs Guliveris, paliko šeimą ir pasisamdė gydytoju į laivą. Taip jis tapo vienu garsiausių keliauninkų pasaulyje, o jo nuotykius jau daugiau nei du šimtmečius skaito daugybė vaikų ir suaugusiųjų. 
Keliaudamas Guliveris supranta daug naujo ir įdomaus apie žmogiškąją prigimtį. Aštri J. Swifto satyra knygoje „Guliverio kelionės“ parodo žmoniją savotiškoje kreivų veidrodžių karalystėje, kur sumažinti, padidinti ar sužvėrėję žmonės neišvengiamai atspindi mus pačius. Autoriaus sąmojis ir knygoje atskleistas kritiškas požiūris į politinę bei finansinę korupciją ar piktnaudžiavimą mokslu iki šių laikų išlieka kaip niekad aktualus.