Šeimadieniški metai!

Šeimadieniški metai!

2019 metai mūsų bibliotekai buvo kupini naujovių ir prasmingų susitikimų. Atvėrus duris ir šeštadieniais, lankytojų ypač pagausėjo, o vaikų bibliotekoje ši diena įgijo šeimadienių vardą. Visus metus kiekvieną šeštadienį kvietėme vaikus su šeimomis smagiai praleisti laiko.

Šeimadieniais dažniausiai skaitėme knygas ir pagal knygos temą užsiimėme įvairiomis veiklomis. Garsinių skaitymų nauda yra labai didelė – lavinamas žodynas, emocinis intelektas, plečiamas akiratis. Dažnai vaikams kyla klausimų, apie kuriuos galima pasikalbėti ar pasidalinti savo pačių įspūdžiais.

Dirbtuvėlių metu lavinome kūrybiškumą ir skatinome tarpusavio bendravimą. Tai darbeliai, kuriems atlikti reikalinga tėčio, mamos, močiutės ar kito šeimos nario pagalba. Šiais metais mokėmės lankstyti vėjo malūnėlius, dėžutes ar daryti vainikėlius; darėme įvairiausius gyvūnus: gyvatėles, liūtukus, meškiukus, drambliukus, paukštelius ir t. t., o vienas įsimintiniausių užsiėmimų – draugystės paštas, kurį kartojome net kelis kartus! Be rankdarbių vaikai taip pat mokėsi pasakoti ir vaidinti. Kelis kartus kūrėme šešėlių teatrą, o kartą vaidinome dramblių šeimyną.

Šeimadienių tradiciją tęsime ir 2020 metais, tad kviečiame išsakyti savo pastebėjimus, pasiūlymus, pageidavimus. Kviečiame įsitraukti ir tėvelius – pasidalinti savo pomėgiais ir talentais ir paskaityti savo mėgstamą knygą ar pravesti dirbtuvėles, o gal net visą šeimadienį. Jeigu turite idėjų, susisiekite su mumis vaikai@amb.lt .

Šeimadienių tvarkaraštį skelbiame kiekvieną mėnesį, tad sekite naujienas! Sausio mėnesio šeimadieniai jau paskelbti: http://amb.lt/vaikams/lt/naujienos/seimadieniai-sausi/1982.