Esame lyg tie drugeliai prie bedugnės

Esame lyg tie drugeliai prie bedugnės

– Kristina, ar galime tikėtis, kad grįšite į suaugusiųjų literatūrą? Sukusi neapsukusi, žaismingu žingsneliu, vis apie jaunimą ir jaunimą... Kiek galima?
– Visko gali būti, juk knygų veikėjai bręsta, auga... kada nors ir aš užaugsiu su jais.

Tokiais žodžiais vasario 1 d. Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje buvo pasitikta naujoji Kristinos Gudonytės knyga jaunimui „Drugeliai virš bedugnės“. 

„Drugeliai virš bedugnės“ – aštraus siužeto psichologinis romanas apie toleranciją kitaip mąstančiam žmogui, apie gerumą ir draugystę, meilę, netektį ir išdavystę, beprotybę bei baimes, kurios siautėja paauglystėje. K. Gudonytė jau seniai pažįstama jaunimo literatūros padangėje, ji parašiusi tokias knygas kaip „Ida iš šešėlių sodo“, „Blogos mergaitės dienoraštis“, „Jie grįžta per pilnatį“ ir kt. Autorė išmaniai imasi sudėtingų temų, kankinančių paauglį, ir paprastai, bet įtaigiai jas išsprendžia.

K. Gudonytė – be galo spalvinga asmenybė, pelnė maištininkės vardą jau vaikystėje, o suaugusi turėjo mokytis medicinos, bet pasuko aktorystės, kino ir scenografijos keliu. Ši drąsa būti savimi, būti „kitokiu“, daryti, tai kas artima širdžiai, reikalauja daug ištvermės ir atsispindi naujausioje autorės knygoje.

Kūrinyje veikia įtikinami ir atpažįstami personažai – atviri ir drąsūs paaugliai, su gerosiomis ir blogiosiomis savo savybėmis. Viena iš kūrinio veikėjų – Kotryna – ateina iš „Blogos mergaitės dienoraščio“, ji kaip ir visi kovoja su sudėtingu pasauliu. Visi mes kasdien laviruojame spręsdami problemas, priimdami sprendimus, išgyvendami įvairias emocijas – esame lyg tie drugeliai virš bedugnės. Svarbiausia – žinoti, kad nesame vieni, ir kad troškimas būti savimi – nėra toks jau keistas ir nepasiekiamas.

Šis pasakojimas subalansuotas jaunimui, bet rekomenduojama skaityti ir suaugusiesiems – čia kiekvienas atras sau artimų klausimų ir gal net atsakymų. 

Knygos pristatyme dalyvavo ir savo knygos autorė Kristina Gudonytė, leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė, Nacionalinės Martyno mažvydo bibliotekos vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė.