Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Taptautiniai mokymai Danijoje bibliotekos darbuotojų akimis

Taptautiniai mokymai Danijoje bibliotekos darbuotojų akimis

Danijoje, Herning miesto viešojoje bibliotekoje vyko tarptautiniai mokymai pagal Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kartu su partneriais iš Danijos, Estijos, Slovėnijos ir Švedijos įgyvendinamą Erasmus+ projektą „Cultural Heritage for the Future: Discover, Share and Learn“. Projekto tikslas  susipažinti su nacionaliniu ir kitų šalių kultūros paveldu, pasakoti ir dalintis istorijomis, kurios apjungia įvairias kultūros ir mokymosi visą gyvenimą sritis. 

Vyresnioji bibliotekininkė Daiva Kiminaitė ir edukatorius Ugnius Raugalas (Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka) dalinasi įspūdžiais po savaitę trukusių mokymų: „Pirmiausia, mokymų dalyviams buvo pristatyta Herning miesto viešoji biblioteka – susipažinome su plačiu spektru bibliotekoje teikiamų paslaugų; didelį įspūdį padarė bibliotekos erdvės, maksimaliai pritaikytos įvairaus amžiaus ir interesų bibliotekos lankytojams. Visur juntamas gerai apgalvotas bibliotekos dizainerio prisilietimas. Bendras patalpų plotas – apie 6 tūkst. m2, kuriame kūrybiškai išdėstytos knygų lentynos, įterptos erdvės su viešosios interneto prieigos taškais, poilsio zonos, erdvės, skirtos vaikams – pradedant kūdikiais ir baigiant vyresniojo amžiaus paaugliais, kūrybinės dirbtuvės“

„Per mokymus dalintasi projekte dalyvaujančių partnerių-atstovaujamų šalių bibliotekų patirtimis vykdant kraštotyrinę veiklą, įtraukiant vietos bendruomenes į kraštotyrinės medžiagos rinkimą, skaitmeninimą, sklaidą. Per mokymų metu pateiktus pristatymus, dalyvių diskusijas, vizitus įvairią kraštotyros veiklą vykdančiose Herning miesto ir aplinkinių Danijos Jutlandijos regiono miestelių kultūros ir kitose įstaigose, išryškėjo daniškojo savanoriavimo fenomenas ir įspūdingi šios veiklos mastai. Tokiu būdu sėkmingai sprendžiami ne tik vyresniojo amžiaus danų užimtumo ir jų socialinės įtraukties klausimai, tačiau kartu dėka savanorių-senjorų aktyvaus dalyvavimo vietos bendruomenių veiklose nuolat renkama, kaupiama, saugoma, platinama bendruomenių kraštotyrinė informacija bei kuriamos didžiulę pridėtinę vertę turinčios kolekcijos. Lankytasi Herning tekstilės muziejuje, Herning istorijos namuose, nedidelėje, jaukioje Vildbjerg viešojoje bibliotekoje ir to paties miestelio vietos archyve, Kibæk miestelio vietos archyve, Præstbjerg gamtos rezervate. Visose aplankytose įstaigose buvo dalinamasi informacija apie darbo su kraštotyrine medžiaga metodus, pristatoma vietos istorija, pasakojama apie savanorystės svarbą šių įstaigų veiklose.“

Tarptautinių mokymų Danijoje metu gauta vertingos informacijos apie vietos bendruomenių telkimą, joms skirtų iniciatyvų kūrimą bei vystymą, šių veiklų rezultatų viešinimą, socialinių medijų svarbą įgyvendinant vietos bendruomenių iniciatyvas.“

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba