Naujas projektas kviečia Vilniaus regiono gyventojus lavinti savo skaitmeninį raštingumą

Naujas projektas kviečia Vilniaus regiono gyventojus lavinti savo skaitmeninį raštingumą

Šių metų spalį prasideda du metus truksiantis projektas „Vilniaus regiono bendruomenės medijų ir informacinio raštingumo ugdymas bibliotekose“. Jo metu kviestiniai lektoriai iš Vilniaus universiteto, Lietuvos žurnalistikos centro bei Vilniaus regiono bibliotekų specialistai pakvies gyventojus ugdyti gebėjimus kritiškai vertinti žiniasklaidą, atpažinti propagandą, kurti ir dalintis informacija patiems, pasitelkiant socialines medijas.

Nors šiuolaikinė kasdienybė yra neatsiejama nuo plačiai naudojamų informacinių technologijų ir medijų, visgi nemažai visuomenės daliai dėl įgūdžių stokos ji vis dar yra nepasiekiama. Norėdama sumažinti šią atskirtį, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetu ir Lietuvos žurnalistikos centru bei regiono bibliotekomis (t.y., Vilniaus rajono savivaldybės centrine biblioteka, Trakų rajono savivaldybės viešąja biblioteka, Varėnos rajono savivaldybės viešąja biblioteka, Druskininkų savivaldybės viešąja biblioteka, Elektrėnų savivaldybės viešąja biblioteka ir Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešąja biblioteka) organizuoja gyventojų mokymus, kurie leis žengti toliau, ugdant ne tik kompiuterinio raštingumo, bet ir lavinant gyventojų informacinius bei skaitmeninio raštingumo įgūdžius. Jų metu bus organizuojami medijų ir informacinio raštingumo auditoriniai seminarai, kuriuos ves patyrę ekspertai – ilgametis radijo ir televizijos žurnalistas, fotografas, buvęs automobilininkų laidos „Keliai, mašinos, žmonės“ autorius, ryšių su visuomene specialistas – Evaldas Tamariūnas, puikiai žinomas žurnalistas, publicistas, signataras ir televizijos laidų vedėjas Rimvydas Valatka, Vilniaus universiteto lektoriai dr. Viktor Denisenko ir dr. Vincas Grigas. Antroji projekto dalis – mokymai, kurių metu bus praktiškai ugdomi gebėjimai efektyviai naudoti informacijos išteklius, vykdyti informacinę paiešką, naudoti socialinius tinklus, išmokti asmens duomenų saugumo pagrindų internete, susipažinti su interneto etika, autorinių teisių pagrindais, išmokti kūrybiško naujųjų medijų bei populiariausių elektroninių paslaugų naudojimo. Tikimasi, jog jų metu bus pasiektas projekto tikslas – ne tik suteikti teorines žinias, bet ir ugdyti praktinius gebėjimus, kurie leis suformuoti Vilniaus bei Vilniaus rajono gyventojams reikiamus visapusiškus informacinio ir skaitmeninio raštingumo įgūdžius.

Šiais metais planuojama surengti kviestinių lektorių seminarus bei gyventojų mokymus trijose Vilniaus regiono bibliotekose: Vilniaus rajono savivaldybės centrinėje bibliotekoje (Rudaminoje), Trakų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Kitais metais – dar keturiose – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje.

Projekte gali dalyvauti visi norintys pagerinti savo informacinio ir skaitmeninio raštingumo įgūdžius asmenys. Dalyvavimas visuose projekte numatytuose renginiuose yra nemokamas!   

Projektą „Vilniaus regiono bendruomenės medijų ir informacinio raštingumo ugdymas bibliotekose“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai – Lietuvos žurnalistikos centras ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas.

Kilus klausimams kreiptis el. paštu auguste.miskinyte@amb.lt arba tel. nr. 8 5 262 2982.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba