A. Mickevičiaus bibliotekos parodos keliauja į regioną

A. Mickevičiaus bibliotekos parodos keliauja į regioną

Vilniaus rajono savivaldybės centrinėje bibliotekoje, įsikūrusioje Rudaminoje, šiandien atidaryta Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos paroda „Adomo Mickevičiaus paminklai pasaulyje“.

Po poeto Adomo Mickevičiaus (1798-1855) mirties pasaulyje imta įvairiai įamžinti jo atminimą. Populiariausia forma – paminklai. Jų pasaulyje pastatyta apie 70. Daugiausiai yra Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, taip pat ir Lietuvoje. Kaip pasakojo parodos autorė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos SAC vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė, Adomo Mickevičiaus paminklų yra Prancūzijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Bulgarijoje.

Įdomu tai, kad pirmasis paminklas Adomui Mickevičiui Lietuvoje pastatytas 1911 metais Burbiškio (Radviliškio r.) dvare, autorius – Kazimieras Ulianskis. Visiems žinomas paminklas Vilniuje Maironio gatvėje (skulptorius Gediminas Jokūbonis, architektas Vytautas Čekanauskas) pastatytas buvo 1984 metais.

1832-1855 metais poetas gyveno Paryžiuje. Po jo mirties Lenkija padovanojo Paryžiui A. Mickevičiaus paminklą, jis stovi į rytus nuo Place de l'Alma aikštės. 

Šį paroda – viena iš daugelio, kurią Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka 2020 metais surengs savo regiono bibliotekose. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus biblioteka parengė priemonių planą regiono bibliotekoms, kurį sudaro virtualios bei stendinės parodos iš bibliotekos fondų, taip pat leidinių parodos iš Mickevičianos kolekcijos, parodos vaikams. Daugiau apie tai galima sužinoti čia.

Nuotraukoje viršuje (iš kairės)– Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos SAC vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė ir Vilniaus rajono savivaldybės centrinės bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius vedėja Irena Baranovskaja.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba