Skaitytojų klubas

Konferencijų salė

2017 m. gegužės 3 d. (trečiadienį) 18.00 val. Skaitytojų klube svečiuosis ir savo įspūdžiais dalinsis fotografas, keliautojas Gytis Burauskas ir keliautojas, tyrinėtojas, publicistas Šarūnas Jasiukevičius, ne kartą lankęsi uždraustoje Černobylio zonoje.

Aptarsime Nobelio premijos laureatės Svetlanos Aleksijevič knygą "Černobylio malda". Iš rusų ir baltarusių kalbos vertė Alma Lapinskienė, Alma littera, 2015

Svetlana Aleksijevič (g.1948 m.), baltarusių rašytoja ir žurnalistė, gimė Ukrainoje, gyvena ir dirba Baltarusijoje, tėvo gimtinėje.
2015 m. suteikta Nobelio literatūros premija „už daugiabalsį jos prozos skambesį, kančios ir narsumo įamžinimą“.
Rašo rusų kalba. Jos knygos verčiamos ir leidžiamos daugiau nei dvidešimtyje šalių. Yra pelniusi daugybę tarptautinių premijų: Švedijos PEN centro, Andrejaus Siniavskio, Leipcigo „už geriausią politinę knygą“, prancūzų Mediči apdovanojimą ir kt.
„Černobylio malda“ (1997) – knyga ne tik apie pačią atominės elektrinės katastrofą, bet ir apie tai, ko mes net neįsivaizdavome, – kaip gyventi žemėje po jos. Avarijos likviduotojų, gaisrininkų, kariškių ir jų artimųjų, paprastų žmonių ir pareigūnų, o skaudžiausia – vaikų akimis atskleidžiamas visas sistemos suluošintų žmonių gyvenimo ir likimo tragizmas.

 

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta
Telefonas: 8 5 2618520
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV