Viskas tinka šioms dienoms, nėra nieko nereikalingo

Viskas tinka šioms dienoms, nėra nieko nereikalingo

Kovo 6 d. vakaras Vaikų bibliotekoje pražydo eilėmis iš Baltasar Gracian knygos Išminties menas, arba parankinis orakulas“. 

Knygos autorius, Baltasaras Gracianas (1601-1658), jėzuitų kunigas, parašė glaustus pamokymus savo aplinkos žmonėms daugiau kaip prieš tris šimtus metų. Išminties knyga, arba parankinis orakulas, moko ir pataria, kaip elgtis, kaip gyventi, kaip sulaukti sėkmės ir paveikti savo lemtį. Anglijoje ši knyga iki šiol viena perkamiausių ir leidžiama didžiuliu tiražu.

Pasak knygos vertėjos Aleksandros Teresės Veličkienės, Baltasaro Graciano pamokymai nepaseno ir labai tinka šioms dienoms, nėra nieko nereikalingo. Čia akcentuojami ne įgimti talentai, o menas paversti save tuo, kam lemta valdyti, kurti, mokyti, stebinti ir niekada nenuleisti rankų. Leidyklos „Charibdė“ vadovė Rita Kubilienė džiaugiasi, kad ši knyga išvydo dienos šviesą – šis „Parankinis orakulas“ gali būti naudingas ne tik mūsų kasdienybėje, bet ir sprendžiant moralines problemas, priimant reikšmingus sprendimus. 

Autoriaus išminties maksimas skaitė ir puikią nuotaiką susirinkusiems dalino Šv. Jono Pauliaus II gimnazijos moksleiviai.

 

Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV