Atraskite romantizmą: komiksai

Atraskite romantizmą: komiksai

Ar manote, jog komiksai skirti tik vaikams? Galime paneigti šį mitą! Šią savaitę cikle „Atraskite romantizmą“ skaitykite bibliotekoje esančius spalvingus iliustruotus tekstus apie superherojus bei sudėtingas temas paprastai pristatančias nuotaikingas grafines noveles. Kuo romantizmas susiję su komiksais? XIX a. kūrėjai atsisakė klasicizmo laikotarpiu paplitusių rėmų ir ieškojo naujų išraiškos formų. Būtent tuo metu labai susidomėta iracionalumu, vaizduote, mistiniais, antgamtiniais reiškiniais. Taigi kur šiuolaikiniame knygų pasaulyje dar galima sutikti antgamtinių reiškinių? Žinoma, – komiksuose.

Adam Bray, Lorraine Cink, John Sazaklis, Sven Wilson. Marvel – absolutely everything you need to know, 2016.
Leidinys pristato Marvel Comics ir gerai visiems pažįstamus populiariųjų komiksų veikėjus – Žmogų vorą, X-menus, Halką ir kitus superherojus. Ir tikrai ne, šie komiksai ir iliustruoti tekstai skirti ne tik vaikams! Juk filmus žiūrime visi, o kaip išmintis byloja, knygos beveik visad nustelbia kiną. Taigi šis leidinys tai lyg žvilgsnis į užkulisus, kuriuose slypi keisti ir neįtikėtini faktai, jis žada nustebinti tiek naujus skaitytojus, tiek ir kietakakčius Marvel gerbėjus. Sužinokite, kodėl Žmogus voras sykį turėjo šešias rankas, kokiu atveju Halkas būna žalios, pilkos ar raudonos spalvos, arba kaip kartą varlė įgijo Thoro galias!

O jei visgi jums artimesnis Supermenas ar Betmenas, bibliotekoje rasite ir Paul Levitz leidinį 75 years of DC comics: the art of modern mythmaking, 2017.

Miglė Anušauskaitė. Dr. Kvadratas: Greimas ir jo semiotika, 2017.
Visgi ne visi komiksai pasakoja apie superherojus, pasaulio gelbėjimą ar kovą su blogiečiais. Komikso žanras, pasirodo, tinka ir mokslo populiarinimui. „Dr. Kvadratas“ – tai paprasta, bet vertinga, humoro jausmu bei ironija persmelkta grafinė novelė, kurioje atraktyviai pavaizduota istorinės asmenybės biografija bei suprantamai pateikiama semiotikos teoriją. Bet neverta gąsdintis ir manyti, jog ši knyga ne Jums! Nesate nieko girdėję apie semiotiką? A. J. Greimo pavardė tik šiaip girdėta, arba pasiklydote klaidžiuose semiotikos labirintuose? Miglė Anušauskaitė ne tik paprastai išnarplioja sudėtingą semiotikos voratinklį, bet juokingais ir absurdiškais komiksų vaizdais padeda suprasti pagrindinius šio mokslo principus, supažindina su Lietuvos kultūrai svarbia asmenybe bei kartu su skaitytoju svarsto apie gyvenimo prasmę.

Istorijos fanatikams taip pat siūlome ir Art Spiegelman grafinę novelę Maus: išgyvenusiojo pasakojimas, 2012.

Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV